PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106461}

Upiór w operze

The Phantom of the Opera
7,6 79 683
oceny
7,6 10 1 79683
6,0 6
ocen krytyków
Upiór w operze
powrót do forum filmu Upiór w operze

Jakie musicale moglibyście polecić poza "Upiorem w operze"? :)

majka95k

Zależy, jakie Cię interesują sceniczne, filmowe, stare, nowe. Jest tego baardzo dużo. Dla mnie np. klasykiem musicalowym jest "Deszczowa piosenka" w czasach przedupiorowych miałam doszczętnie zjechaną kasetę VHS z tym filmem

ocenił(a) film na 8
czarodziejkamab

Chodzi mi o musicale filmowe, a czy nowe, czy stare.... No cóż, nie mam pojęcia, mogą być i takie i takie, byleby raczej nie za bardzo współczesne :)

majka95k

Ja uwielbiam:
Jesus Christ Superstar
Moulin Rouge
Chicago
Nędznicy
Romeo i Julia (Polski, zrobił go Janusz Józefowicz z muzyką Stokłosy jak sie nei mylę. Nie wiem czy jest na dvd itp. Ja nagrałam jeszcze za czasów wideo)
Sweeney Todd ( to film Burtona, nie każdemu się spodoba, ale ja go bardzo lubię, a muzycznie mi odpowiada)

ocenił(a) film na 8
attra

Dzięki za propozycje :)

majka95k

Ja polecam trochę starsze produkcje.
Deszczowa piosenka
Amerykanin w Paryżu
Grease
Hair
Kabaret
West Side Story
Fame (wersja z 1980 roku)
Skrzypek na dachu.

Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt : )

ocenił(a) film na 8
beksi

Dziękuję i również życzę wszystkiego dobrego :)
P.S. "Skrzypka na dachu" oglądałam i bardzo mi się podobał :D

majka95k

Do moich ulubionych należy też "Kiss me, Kate" czy "Gigi", ale to już niezła zabytki. Był czas, kiedy oglądałam dużo rzeczy z Fredem Astaire'm czy Bingiem Crosby'm. No i niezapomniany Gene Kelly. Kilka Ładnych lat temu mój ulubiony reżyser, specjalista od Shakespeare'a, popełnił "Stracone zachody miłości" w stylu filmu muzycznego z lat 40-tych z piosenkami z tamtego okresu. Znam różne opinie na temat tego filmu, ja osobiście bardzo go lubię.

beksi

Matko jak mogłam zapomnieć o Grease, Skrzypku na dachu czy Deszczowej piosence :) To chyba tylko z powodu przedświąśtecznej bieganiny. No i oczywiście dla mnie wspaniała jeszcze jest EVITA...

attra

Grease ma niedługo lecieć w tv pewnie dlatego od razu przyszedł mi na myśl, a Deszczową Piosenkę zawsze mam w pamięci bo lubię sobie czasami zanucić "Good Morning, Good Morning...".
Ogólnie bardzo lubię musicale, chociaż przyznam że te współczesne czasami mnie zawodzą.
Pozdrawiam : )

ocenił(a) film na 8
majka95k

Nie miałem okazji widzieć, ale Wicked jest podobno świetnym musicalem, a na dodatek Idina gra główną rolę Elphaby.

ocenił(a) film na 8
slyhint

Hmm... ciekawa propozycja :)

ocenił(a) film na 8
majka95k

Z bardziej niszowych poleciłabym jeszcze Piosenki o Miłości. Naprawdę dobry musical z ciekawą fabułą. I świetną muzyką.
No i nikt nie wymienił Rocky Horror Picture Show:D Nie dla wszystkich, ale mi początkowo też nie przypadł do gustu. Po czasie go pokochałam.
Ze współczesnych jest jeszcze Across The Universe, które zasługuje według mnie na uwagę. Przede wszystkim ze względu na muzykę i formę. Momentami się dłużył, przynajmniej mi, ale do piosenek wciąż wracam, bo są naprawdę świetnie wykonane. I Julie Taymor niesamowicie bawi się obrazem. Jakiś czas temu dowiedziałam się, że ta kobieta zajmuje się również musicalem scenicznym. Król Lew.. coś cudownego. Marzy mi się aby wystawili to w Polsce.

ocenił(a) film na 8
kaczy_dziup

Ooo, "Król lew" jako musical na scenie! Też bym chciała to zobaczyć :)

ocenił(a) film na 8
majka95k

nie wiem skąd jesteś, ale Roma będzie wystawiać w Poznaniu i Gdyni( w Warszawie pewnie też ale to już nie wiem) taką jakby...rewię " Ale Musicale". W każdym razie ma być po kilka utworów z niewystawianych jeszcze w Polsce musicali. I tak tak , ma być Lion King:D Co prawda jak spojrzałam na obsadę, to dość średniawo. Szczególnie z męskich głosów zabraknie moich ulubieńców. Ale bilety i tak kupione, i myślę, że warto, szczególnie jak sie nie mieszka w Wawie. A nawet jak się mieszka...to jedna z nielicznych okazji żeby zobaczyć namiastkę Tańca Wampirów.

ocenił(a) film na 8
kaczy_dziup

Huh, ja akurat mieszkam w podkarpackim :) Do Warszawy troszkę daleko, nie mówiąc już o Gdyni i Poznaniu ;p

ocenił(a) film na 3
majka95k

Ja mogę Ci polecić Notre Dame de Paris z Garou w roli głównej. Na youtubie krąży oryginalna francuska wersja z polskimi napisami. No i ta cudowna piosenka "Le Temps des Cathedrales" :).

ocenił(a) film na 8
GinaStelle

Dzięki serdeczne :)

ocenił(a) film na 8
majka95k

I "Lune" z Notre Dame też cudowne!:D
Wiem, że zaczynam być chyba filmwebowym spamerem, ale ze scenicznych(dostępnych online) polecam Le Roi Soleil. Po obejrzeniu tego spektaklu pokochałam musicale. Naprawdę coś pięknego.

ocenił(a) film na 8
kaczy_dziup

A jest może z polskimi napisami?

ocenił(a) film na 8
majka95k

na youtubie nie wiem, ale na torrentach napewno

ocenił(a) film na 8
GinaStelle

Jejku, obejrzałam dopiero stosunkowo niedawno polecony mi przez Ciebie musical jestem zachwycona! :D Wracam do niego bardzo często, te piękne piosenki nigdy mi się chyba nie znudzą. "Czas katedr" jest jedną z lepszych :)

majka95k

Jeśli interesuje Cię postać Marilyn Monroe to z całego serca polecam serial Smash, który pokazuje życie teatru od kulis i tworzenie musicalu, w tym wypadku właśnie o Marilyn.

ocenił(a) film na 8
megan1011

Dziękuję :-D

majka95k

Nie ma za co :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones