PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=114999}
6,6 28 030
ocen
6,6 10 1 28030
5,6 12
ocen krytyków
Oliver Twist
powrót do forum filmu Oliver Twist

Ale czy to tylko jego wina czy książki która jest tak schematyczna i prosta jak budowa cepa.Gdyby wziął na warsztat Opowieść Wigilijną to by mogło być coś.

ocenił(a) film na 9
Jordan66

zapominasz chyba, że kino to przede wszystkim rozrywka i relaks. Czytając wypowiedzi na forum filmwebu można dojść do wniosku, że filmy powinny być filozoficznymi elaboratami na temat sensu istnienia, a każda scena i postać powinny mieć co najmniej 5 możliwych znaczeń. Nie wiem skąd się to bierze w naszym narodzie. Jak coś jest lekkie fajne i przyjemne, albo zwyczajnie piękne, to zaraz musi znaleźć się grupa ludzi, która ma wewnętrzą potrzebę zmieszania autora z błotem i zwyzywania go od wtórnych nudziarzy. Powoli zaczynam rozumieć co miał na myśli autor słów "Polska to piękny kraj tylko ludzie ch..jowi"

zonk_2

A gdzie tam miałeś rozrywkę i relaks ? To film dla dzieci i nie wiem po co puszczali go o 20:00.

ocenił(a) film na 9
Jordan66

właśnie dlatego, że był to film dla dzieci był relaksujący. A wspomniana przez ciebie Opowieść wigilijna to niby nie jest dla dzieci? : ) Może cię to zmartwi ale na TVP1 o 20 nigdy nie puszczają poważnych filmów. Jak chcesz sobie obejrzeć coś dobrego to najwcześniej o 23. Po prostu Polska telewizja publiczna docelowo jest przeznaczona dla bezrobotnych i osób cierpiących na chroniczną bezsenność ; )

użytkownik usunięty
zonk_2

zgadzam się z zonkiem, sprawdzałam w trzech programach telewizyjnych, czy aby na pewno leci o 20. Poza tym to bez przesady, że Oliver Twist jest prosty jak budowa cepa; Dickens pisał książki w dużej mierze na autobiografizowane.

nie podoba mi się to że z tym złodziejem sypia jakaś niepełnoletnia dziewczyna... Polański daje o sobie znowu znać?

zonk_2

Opowieść Wigiljną można nakręcić na milion sposóbów, przenieść do naszych czasów na przykład. Z resztę Olivierka też można by było tak nakręcić - na podstawie a umiejscowić w ciekawszych czasach + dodać hardkoru. Polański zbyt słowo w słowo zekranizował książkę nie zmuszając do głębszej reflekscji.

ocenił(a) film na 4
zonk_2

Pieprzysz nieludzko. Ktoś pisze, dlaczego film mu się nie podoba, a ty (specjalnie z małej) dorabiasz tu swoje, pożal się Boże, przemyślenia.

ocenił(a) film na 6
Jordan66

Książkę też źle zekranizował.Historia okrojona,bez emocji i klimatu tamtych czasów. Po za tym mało nędzy i rozpaczy w ukazanym obrazie losów dzieci ulicy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones