PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=114999}
6,6 28 045
ocen
6,6 10 1 28045
5,6 12
ocen krytyków
Oliver Twist
powrót do forum filmu Oliver Twist

Być może jestem za stara, ale nie wciągnął mnie.
Zrobiony jest dobrze, nie mogę się do niczego przyczepić.
Ewidentnie jednak jest to film dla dziec i młodzieży - osoba dorosła wynudzi się podczas jego oglądania, choć być może obejrzy do końca.
Ja obejrzałam, bo musiałam - nie, żebym narzekała na zmarnowane życie ale po raz pierwszy w życiu przy oglądaniu filmu, którego do tej pory nie widziałam (a więc w domyśle powinien mnie zainteresować, albo jeśli nie - powinnam go wyłączyć) zdarzyło mi się wychodzić, jednocześnie sprawdzać pocztę, pisać maile i zajmować się papierkową pracą. Co więcej, nie chciałam go wyłączać - przyjemnie nawet leciał w tle obowiązków, jednak nie poświęciłam mu nawet połowy uwagi i skupienia niż zazwyczaj.

ocenił(a) film na 6
julia_salwer

Dla młodzieży tak, ale dla dzieci? Chyba za drastyczny dla młodszej publiczności.

Netermi

Zdecydowanie NIE dla dzieci! Oglądałam go z młodszą kuzynką - miała wtedy 8 lat. Była przerażona realizmem scen, biciem, brudem i ogólnym klimatem tego filmu. Mnie osobiście nie zachwycił - film jak film, do przełknięcia, ale nie zapamiętałam go na długo. Nie miał tego 'czegoś', co sprawiłoby, że chętnie do niego wrócę.
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
Netermi

uwazam ze dobry tez dla małych dzieci. moze drastyczny, ale nie powinno się cały czas faszerowac dzieciaków bezmózgimi bajeczkami o oczojebnych kolorach. niech wyrabiają w sobie wrażliwość i wstępny zarys prawdziwego zycia

ocenił(a) film na 7
julia_salwer

Co za człowiek oglądając film robi inne rzeczy, zwłaszcza tak ciekawy film. Jeżeli nie przypadł ci do gustu to wyłączasz ale moim zdaniem jest to pewna ignorancja niegodna prawdziwego konesera filmów. Poza tym - dla młodszej publiczności byłby tyle drastyczny co i nie zrozumiały. Ja uważam że jest to film dla młodzieży i dorosłych tudzież familijny, ale co kto lubi - niektórzy lubią "Rambo" więc o gustach nie będę dyskutował, ale według mnie obrażasz wciągający i ciekawy film ;)

ocenił(a) film na 6
barteqblicharski

Cóż... gusta i guściki :)
Co za człowiek? - Człowiek pracy :P I filmu zresztą też ;-) Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 8
julia_salwer

Panie;) barteqblicharski święta racja.

julia_salwer

Zgadzam się z Tobą , film zrobiony świetnie jak na Polańskiego przystało, lecz nie dla dorosłych. Będąc młodszym uwielbiałem tego typu filmy i z pewnością oglądając go parę lat wcześniej nie mógłbym oderwać od niego oczu. Dorosły człowiek oczekuje czegoś więcej w filmach, które ogląda i Oliwier Twist nie spełni tych oczekiwań, chyba, że pod względem muzyki czy kreacji przenoszących do wcześniejszej epoki. Polecam obejrzenie osobom w młodszym wieku - koniecznie, osobom starszym - raczej nie, można się nieco wynudzić.

ocenił(a) film na 9
julia_salwer

mi sie strasznie podobał...
film raczej dla młodzieży, bardzo dobrze zrobiony, i całkiem dobra historia oparta zresztą na książce poniekąd. Patrzę na obsadę a tam :
'Ben Kingsley'
nigdy bym nie zgadł że to on grał ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones